Wykonujemy trwałe i atrakcyjne posadzki żywiczne, które dzięki swoim uniwersalnym i praktycznym właściwościom znajdują zastosowanie w halach produkcyjnych, obiektach handlowych, magazynach, instytucjach publicznych i na parkingach podziemnych. Dzięki nowoczesnemu wzornictwu m.in. z wykorzystaniem efektu „3D” ten rodzaj wykończenia podłóg coraz częściej stosowany jest obecnie również w eleganckich biurowcach, rezydencjach i mieszkaniach.
Trwałość
Podłogi z żywicy wyróżnia wyjątkowa odporność na działanie czynników zewnętrznych takich jak uszkodzenia mechaniczne, ścieranie czy środki chemiczne. Posadzka żywiczna nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji zachowują pierwotną teksturę, grubość i kolor.
Funkcjonalność
Posadzki żywiczne są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu. Odporna na wnikanie zanieczyszczeń powierzchnia oraz brak spoin sprawiają, że bez wysiłku można je dokładnie wyczyścić.
Walory estetyczne
Podłoga z żywicy to pełna swoboda w doborze tekstury, koloru i wzorów. Dzięki temu można dopełnić lub nadać ciekawego charakteru każdemu wnętrzu. Odpowiednio dobrana wylewka sprawdzi się zarówno w surowym, industrialnym pomieszczeniu jak i w wysmakowanym, estetycznie dopieszczonym wnętrzu. Popularne trendy to podłoga 3D oraz imitacja marmuru.
Posadzki żywiczne są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu. Odporna na wnikanie zanieczyszczeń powierzchnia oraz brak spoin sprawiają, że bez wysiłku można je dokładnie wyczyścić.
Podłoga z żywicy powstaje poprzez wylanie na betonowe podłoże mieszaniny na bazie żywicy epoksydowej lub poliuretanowej. Dzięki stosunkowo luźnej konsystencji doskonale wypełnia nierówności podłoża i samoistnie tworzy płaską powierzchnię. Podłoga z żywicy schnie zwykle od 24 do 48 godzin. Po tym czasie posadzka żywiczna w pełni nadaje się już do użytku.
Posadzka żywiczna grubowarstwowa – mieści się w przedziale od 2 do 4 mm grubości. Przeznaczone są do pomieszczeń o intensywnej eksploatacji takich jak na przykład magazyn lub hala produkcyjna, a w przypadku lokali mieszkalnych w łazienkach i kuchniach.
Posadzka żywiczna cienkowarstwowa – jej grubość nie przekracza 0,5 mm. Można ją wylewać tylko na wygładzone podłoże. Nadaje się do wykorzystania m.in. w lokalach mieszkalnych oraz biurach.
Posadzka żywiczna kwarcowa – mieszanka wzbogacona jest oczyszczonym piaskiem. Zaletą takiego rozwiązania są z jednej strony walory estetyczne – wykorzystując żwir w różnym kolorze oraz o różnej wielkości ziaren można tworzyć ciekawe kompozycje. Drugą zaletą jest chropowata powierzchnia o właściwościach antypoślizgowych.